Nem számít, hogyan szülsz… hüvelyi vagy császármetszéssel, otthon vagy kórházban, 36 óra vajúdás vagy egyetlen pislogás után, és elmulasztottad a szülést… a tested kellemetlen – vagy fájdalmas – érzést fog átélni. -hatások.
A születés utáni napokban és hetekben a tested gyógyulási folyamaton megy keresztül, ami teljesen normális és természetes! Egy kis know-how-val és egy jól felszerelt fürdőszobai szekrénnyel rövid időn belül a gyógyulás útján lesz.
Hüvelyi fájdalom, viszketés, fájdalom és gyógyulás születés után
A női test szülésre készült… de ó, még mindig fáj. Hüvelyi szülés után minden anyának számítania kell némi fájdalomra, fájásra, zúzódásra vagy duzzanatra a hüvelyben és a perineális területen; különösen ülve vagy mozogva érezheti.
Egyes anyáknak hüvelyszakadása van, amikor a baba belép a világba. Végtére is, mire a babád készen áll a születésre, a feje akkora, mint egy dinnye! A szakadástól függően orvosa felvarrhatja Önt a szülőszobán. Néhány héten belül meggyógyulsz, és az öltések maguktól feloldódnak, de gyakori a szúrás vagy égés.
Ha orvosának segítenie kell a szülés során – vákuum vagy csipesz használatával, vagy epiziotómiával –, ezek a lépések nagyobb sérülést jelenthetnek a testében. (Ezért célszerű ezeket a lehetőségeket megbeszélni orvosával a szülés előtt.)
Gyógyító tippek a hüvelyedre szülés után:
Nyugi a tested. Aludj, pihenj, és hagyd magad várni egy kicsit, mint az istennő, aki vagy!
Használjon perineális öntözőpalackot (például egy spriccelt vizes palackot), amíg jobban nem érzi magát. Ha vizelés közben és után áztatja magát, az enyhítheti az égési sérüléseket, és tisztán tartja a területet a fertőzés elkerülése érdekében. Ezután finoman simogassa meg tiszta WC-papírral vagy babatörlővel. Ne dörzsölje.
A jeges csomag felhelyezése, a párnákon való ülés, a boszorkánymogyorós egészségügyi betétek használata és az ülőfürdőben való áztatás – épp elég mély vízzel, hogy ellepje a érzékeny területeket – mind segíthet a fájdalom enyhítésében.
Ha a fájdalom túlságosan zavaró, a vény nélkül kapható ibuprofén vagy acetaminofen segíthet (az aszpirin fokozhatja a vérzést), ha szoptat, mindig kérdezze meg babája egészségügyi szolgáltatóját, mielőtt bármilyen gyógyszert szedne. Egyes orvosok érzéstelenítő spray-t is javasolnak.
Szülés utáni vérzés, váladékozás és görcsök
Bocsánat anyukák. Ez a trifecta elkerülhetetlen – még C-metszés után is.
Közvetlenül a szülés után a szervezet elkezdi ontni a vért és a méhnyálkahártya egyes részeit, amelyeket lochiának neveznek. A vérzés és a váladékozás a születést követő első napokban a legerősebb, és a csökkenő mennyiség 5-10 napig tarthat, enyhe váladékozás vagy pecsételés 4-6 hétig. (C-szelvényeknél a kisülés általában könnyebb). Forduljon orvosához, ha a vérzés néhány nap elteltével nem csökken jelentősen.
Hasi görcsökre is számíthat – hasonlóan a menstruációs görcsökhöz vagy enyhe összehúzódásokhoz –, mivel a most babamentes méhe visszazsugorodik a normál méretűre.
Szülés utáni gyógyulási tippek:
A kórházban vagy a szülési központban a gondozói egy pár hálós fehérneműt adnak Önnek. Vegyen egy csomót, mielőtt hazaindul. Korántsem stílusosak, de a helyükön tartják a nagy nedvszívó képességű maxi betéteket, és megóvják kedvenc alsóneműi tönkretételétől.
Kakaproblémák szülés után
Ha úgy gondolja, hogy egy baba kitolása ijesztő, csak várja meg, amíg a szülés után először szól a természet! Rengeteg újdonsült anya tapasztal egy kis „félelmet a kakizástól” a születés után, és emiatt székrekedést okozhat.
Gyógyító tippek a szülés utáni kakiláshoz:
Tartsa mozgásban a dolgokat… igyon sok vizet, és fogyasszon egészséges étrendet, tele gyümölcsökkel és zöldségekkel. A rost kiegészítő segíthet.
Előzze meg a betegség súlyosbodását, ha röviddel a szülés után vesz be székletlágyítót, például aszalt szilva- vagy aloe vera-levet vagy magnézium-tejet (szoptató anyák számára biztonságos). Ha ez nem működik, kérjen orvosától gyógyszeres megközelítést, hogy ne féljen kakilni.
Szülés utáni aranyér
Nincs kétféleképpen… ezek durvák. A szülés utáni aranyér duzzadt vénák a végbélben, amelyet általában megerőltetés okoz – például ha krónikus székrekedésben szenved… vagy ha a baba hónapokig nyomást gyakorol a hasi vénáira! És annak ellenére, hogy a terhesség és a szülés olyan gyakori mellékhatása, a születés utáni rekordarányú aranyér meglepheti Önt.
Tippek a szülés utáni aranyér gyógyítására:
A székrekedés az ellenség, ezért igyon sok vizet és rostot, hogy rendszeres maradjon, és maradjon aktív, hogy felkészítse magát a kakilásra. Ne erőltesd, ha szervezeted még nem áll készen az indulásra (de ne várj túl sokáig…egy másik ok miatt a székletlágyítók használata javasolt).
A hüvelyfájdalmakra vonatkozó tippek közül sok itt is segíthet… üljön párnára, tegyen jeget vagy boszorkánymogyorót, vagy csillapítsa a fenekét egy fürdővel.
A vény nélkül kapható krémek enyhíthetik a viszketést és az égést. Kérje meg orvosát, hogy ajánljon egy jót.
Gyakori bepisilés szülés után
Azt hitted, hogy a terhesség sok mosdóutat jelent! Sok szülés utáni anyának gyakran van szüksége a pisilésre, mivel a szervezet elkezdi elveszíteni a terhesség alatt felgyülemlett folyadékfelesleget.
Egyes nőknek nehézségei vannak az áramlás megállításával is. Valójában a hüvelyi szülés megerőltetése enyhe inkontinenciát okozhat az újdonsült anyukáknak (amit egy nagy nevetés vagy tüsszentés után keményen megtanulhat!)
Szülés utáni gyógyulási tippek:
A Kegel-gyakorlatok elvégzése a legbiztosabb módja a vizeletürítést szabályozó medenceizmok erejének újjáépítésének. A vékony nadrágbélés eközben védelmet nyújt.
Beszéljen kezelőorvosával, ha a probléma néhány hét után sem javul. Hasznos lehet a fizikoterápia.
A gyermekorvosi rendelőben tett megállások között ne felejtse el felkeresni orvosát szülés utáni kivizsgálásra! Ez általában 6 hetesen történik, amikor az anyukák általában zöld utat kapnak a szex újrakezdésére. Sok anya a fogamzásgátlásról is beszél ezen a látogatáson… nem mindenki áll készen arra, hogy azonnal újra átélje a testét!