A 7 hónapos gyermeked egyedülálló! Gyermeke kibontakozik egyedi tetszései és nemtetszései, kezdve attól, hogy mi készteti vihogásra, egészen addig, hogy milyen lelkesen babrál (vagy csak csendben figyel). Még az egypetéjű ikrek is gyakran egyértelmű különbségeket mutatnak ebben a korban.
Ennek a csodálatos individualizmusnak a másik oldala egy nagyon gyakori szülő-összehasonlítási csapda. Amikor az új szülők egy csoportja összejön, általában nem tart túl sokáig, mire a beszélgetés mérföldkövekké válik. Az egyik baba készen áll a járásra… az egyik öt szót mond… egy másik anyuka pedig büszkén tájékoztatja a csoportot, hogy zseniális babáját most vették fel az egyetemre!
Büszkén lenni a babájára és a teljesítményére teljesen rendben van. De az aggodalom, mert a babája nem éri el ugyanazokat a pontokat, mint a szomszéd 7 hónapos gyermeke, nem segít senkinek. Minden baba a saját ütemében fejlődik – még a fizikai növekedés üteme és a mérföldkövek elérése is a fizikai, szociális, kognitív és nyelvi képességek terén.
Természetesen, ha bármilyen aggálya van gyermeke fejlődésével kapcsolatban, kérdezze meg gyermeke orvosát. És ami a randevúkon folytatott beszélgetéseket illeti: Mosolyogj, szurkolj a többi babának, majd emlékeztesd magad, hogy különleges édesed tökéletes úgy, ahogy vannak!
7 hónapos babája fejlődése
Emlékszel, amikor a baba sírásának dekódolása azt jelentette, hogy le kell menni a lehetőségek ellenőrzőlistáján? (Hmmm, éhes? Nedves? Unatkozik?) Manapság sokkal nyilvánvalóbb a kis haverod véleménye. Mostanra a mosolygás, a visítás, a homlokráncolás és az ujjal mutogatás teljes szókincse áll rendelkezésükre a kommunikáció során. 7 hónapos korára Ön és babája most kezdi ugyanazt a nyelvet beszélni!
Természetesen vihart fogsz beszélgetni a kicsivel, de a baba „csevegése” nem lesz tényleges kimondott szó. Kezdetben minden gesztikulálás és morgás, pontosan úgy, ahogyan azt tenné, ha hirtelen egy olyan országban találná magát, ahol nem beszéli a nyelvet! A gesztusok segítségével beszélhet… szavak nélkül (non-verbális kommunikáció). Nincs szükség az agy fejlett mondatalkotási képességére (amely az agy „felnőtt” bal felében él… és még sok hónapig tart, amíg kivirágzik). A gesztikulálás a kommunikáció egy nagyon alapvető módja, amely a baba agyának nagyon szociális „kisgyermekében” él.
Nyelvfejlesztés 7 hónapos korban
Miután hét hónapja szorosan hallgatta a körülöttük lévő világot, a babának képesnek kell lennie néhány gyakori szó felismerésére – beleértve a nevét, a mama, apa, tej stb. Az egyik nagyszerű módja annak, hogy segítsenek nekik összekapcsolni a kimondott szót a tényleges dologgal, amit leír, ha újra és újra elolvasnak egy kedvenc képeskönyvet… újra és újra.
Az ismerős könyvek olvasása kisgyermekekkel segít nekik új szavakat és új ötleteket tanulni. És – ez az igazán szórakoztató rész – ne csak a könyveket olvassa, hanem mindig tegyünk egy-két apró megjegyzést vagy kérdést minden oldalhoz (figyelje meg a színt az oldalon, mutasson rá egy színre a szobában, számolja meg a dolgok számát oldalon kérdezd meg: láttál/ettél/érintettél már ilyet?, milyen érzés? íze van?) Ez egy értékes lehetőség, hogy finom szavak és ötletek gazdag választékával tápláld babád agyát!
Még ha babája még nem is mond szavakat, határozottan azon dolgozik, hogy hangokat adjon ki. 8 hónapos korukra a csecsemők már megtanulták azokat a hangokat, amelyek különlegessé és megkülönböztethetővé teszik anyanyelvüket (legyen az mandarin vagy izlandi… vagy déli akcentus az Egyesült Államokban!).
Minden baba úgy születik, hogy hallja a hangokat… és még azt is hallja, hogy mi a különbség a 600 mássalhangzó és 200 magánhangzó között, amelyeket minden egyes nyelvben használnak… az egész világon. Ez 6 hónap körül eltolódik, amikor elkezdenek a családjuk nyelvének hangjaira összpontosítani… olyan hangokra, amelyeket minden nap újra és újra hallanak. Ennyi idő után fokozatosan csökken a képességük, hogy olyan hangokat halljanak, amelyeket a családjuk nem használ. Ezért jó, ha a lehető legtöbb nyelvet megismerteti gyermekével. A kisgyerekek nagyszerűen megtanulnak több nyelvet megérteni és beszélni… tökéletes akcentussal!
Mobilitás 7 hónaposan
Felszállásra kész! A legtöbb csecsemő talál valamilyen módot arra, hogy ezen a ponton mozogjon, de nem minden módszer egyforma az A pontból B pontba jutáshoz. A legelterjedtebb kúszó- vagy robogóstílusok közé tartozik a klasszikus kúszás, medvekúszás, haskúszás, alsó gurulás, rákmászás vagy akár egyszerűen gurulás.
Bár még nem bírják segítség nélkül, valószínűleg szeretik pufók kis lábukat ugrálva fel-le edzeni, amikor kézben tartod őket, vagy egy álló játszóteremben. Hamarosan kézre-térdre kapaszkodnak, és előre-hátra ringatózni kezdenek… felkészülnek a kúszásra.
Akkor kell tudnia, ha a baba a kúszás határán áll, amikor fel tud ülni a pocakjából, ülve ringatni kezd a kezére és a térdére, vagy megpróbálja a karjával együtt húzni magát közben. hasi idő. Ha a baba még nem tesz mozdulatokat a kúszás felé, ne aggódjon. Néhány baba egyszerűen megelégszik azzal, hogy még néhány hónapig egy helyen marad!
Megjegyzés: Amikor a baba készen áll a helyekre (vagy ideális esetben még azelőtt), kezdje el a ház babazárását. nincs sok időd hátra, amíg a kicsi leskelődik. Térdeljen és térdeljen, és lásson mindent a POV-jukból. Zárja le a lépcsőket, zárja le a tisztítószereket vagy más mérgező oldatokat tartalmazó szekrényeket, rögzítse a nehéz bútorokat fali dübelekkel, fedje le a kivezetéseket, tegyen alátéteket az éles sarkokra, és cserélje ki a vezetékes redőnyöket zsinór nélküli változatokra.
Finommotorikus készségek 7 hónapos korban
Amíg a kicsi keményen dolgozik a nagyizom-koordináción, ügyeljen arra is, hogy vegye észre (és szurkoljon!) finom izomkészségeinek fokozatos javulását.
Hónapok óta tapasztalja gyermeke vasmarkolatát, de most a dolgok kezdenek érdekesebbé válni, mivel két új dolog kezd kialakulni: a jobb célzás (a szemüveg megdöntése az első villámfogásnál) és az elengedés. A csecsemők először megtanulnak megragadni, de annyira igyekeznek megragadni, hogy nehezen tudnak üzenetet küldeni a kezüknek, hogy engedjék el. De ebben a korban sokkal jobban tudnak elengedni (ez nagyon fontossá válik, amikor elkezdik táplálni magukat!).
Az elkövetkező néhány hónapban a felfogás nagyon specifikus fejlődését fogja látni:
Először a tenyérben – mindent a tenyérben rögzítenek, minden ujjal (nincs különösebb használat a csodálatos hüvelykujjnak, amely az embereket különlegessé teszi!)
Majd a hüvelykujj és a következő két ujj felé.
9 hónapos korig fogós fogás (első hüvelykujj és a mutatóujj oldala… majd a hüvelykujj hegye és a mutatóujj hegye… tökéletes az egyes Cheerios felszedésére… és a szöszök, kapcsok stb.)
Még egy utolsó megjegyzés a kis izmok irányításáról… néhány hónappal azelőtt, hogy a kezek megfoghatják, csodálatos gyermeke elsajátítja… a száj harapófogóját! Általában a torok hátsó részében kezdődik („ga-ga” hangot ad ki, majd a következő pár hónapban előre masíroz a „da-da”-ra, majd egy nagyon precíz „ma-ma”-ra és végül „pa-pa”-ra). !)